Apartmany, ubytovani Hvar, Sucuraj

Rekreace

Sucuraj island Hvar, Croatia - climate, weather, fishing,  excursions, bycicling, walking Wetter, Boots ausflüge, Fahrradtouren -  Insel Hvar Kroatien  Croazia Isola di Hvar, Sucuraj - affiti di barca, escursioni, spiagge Hvar Croatie restaurants, location de bateaux, excursions Sucuraj Hvar rekreacja, wycieczki, klima Hvar izleti brodom, ribolov, biciklizam výlety, jízda na bicyklu, pronajímání lodí & výlety lodí
podnebí & vegetace
Ostrov Hvar je proslulý svým příjemným středozemním podnebím a velikým počtem slunečných hodin - insolace je více než 2700 hodin ročně, což umožňuje koupání v moři od května do října, a pro odvážnější i déle. Léta jsou v Sućuraji velmi suchá, teplá a dlouhá a osvěžení během dne a noci přináší letní větry maestral a tramontana. Zimy jsou mírné a krátké, teploty pod 0°C jsou řídkostí. V zimě je mnoho větrných dnů (jugo - jižní vítr, bura - severní vítr), méně pak je deštivých dnů a sníh padá jednou za 20 let. Díky takovémuto podnebí je vegetace kolem Sućuraje velmi hustá a různorodá, s množstvím éterických rostlin, a je možné najít až 20 různých rostlin na několika čtverečních metrech.
rybolov
Pokud jste milovníci rybolovu nebo pokud jste nikdy neměli příležitost vyzkoušet pravý mořský rybolov, toto je dobrá příležitost. Náš příbuzný a soused je profesionální rybář, a v létě je se svými rybářskými znalostmi a zkušenostmi k dispozici našim hostům. Podle domluvy můžete jít na denní nebo noční rybaření, můžete se jen dívat nebo se aktivně zúčastnit s udicí v ruce. Na konci dne můžete očekávat ryby na grilu s domácím olejem a vínem. Pokud máte děti, bude to pro ně zážitek, na který budou dlouho vzpomínat.
rybolov
rybolov riba na gradele
 

jízda na bicyklu & procházky
Sućuraj nabízí velké možnosti cyklistům a těm, kteří milují moře a procházky přírodou, neboť je ze tří stran obklopen mořem a ze čtvrté strany poli vinné révy a olivovými a fíkovými sady. Při tom vám automobily nebudou příliš překážet, protože jsou v Sućuraji prakticky nepotřebné (kromě výletů na druhá místa na ostrově Hvaru). Pro cyklisty v dobré formě doporučujeme jízdu do auto campu 3.5 km od Sućuraje.
Dvě horská kola jsou našim hostům k dispozici k pronájmu.

vinova loza
jízda na bicyklu & procházky
jízda na bicyklu & procházky jízda na bicyklu & procházky
 
zátoka Mlaska
3.5 km od Sućuraje silnicí směrem na Hvar se nachází auto camp "Mlaska". Specifičnost zátoky je velká písčitá pláž, jejíž hloubka nepřevyšuje 2 m a to až do 100 m od pobřeží. Mlaska je jedna z řídkých písčitých pláží na ostrově Hvaru, a kromě zábavy na písku je tu i možnost pronájmu člunů, plachtění, potápění atd. Návštěvníkům je k dispozici i restaurace s dalmatskými specialitami.
vodeni sportovi
pješčana plaža
kule restoran u Mlaskoj
nájem - pronajímání lodí & výlety lodí
Můžete si pronajmout menší loď s motorem pro 2 - 4 osoby nebo větší pro max. 8 osob. Kromě nájmu je podle domluvy možné organizovat převoz do některé z blízkých zátok a návrat v domluvenou dobu. Několik velkých výletních lodí vozí cestující na celodenní výlety na různá místa na dalmatském pobřeží, (Igrane, Zivogosce, Gradac) přičemž se ryby na grilu a domácí víno servírují na lodi.
výlety lodí
lodí "Hvar" výlety lodí
 
výlety a prohlídka ostrova Hvaru
Těžko je jen několika slovy popsat vše co stojí za vidění na ostrově Hvaru. Prestižní magazín "The Traveller" zařadil ve svém výběru ostrov Hvar mezi deset nejkrásnějších ostrovů na světě, především pro jeho architekturu, historii kultury a krásu krajiny.
lista ostrov kategorije
 
Od Sućuraje vede ke zbytku ostrova pouze jedna silnice, která není v nejlepším stavu, ale nikdo si příliš nestěžuje,protože jízda mezi poli levandule, oliv apod. je sám o sobě zážitek. Zde jsou vidět i kilometry kamenných zdí - gomila, které vznikly během staletí ve snaze získat od přírody co nejvíce obdělávatelné půdy pro zemědělství.
lavanda na Hvaru lavanda dalmatinski tovar u Zastražišću vinograd
Pokud jste poprvé na ostrově Hvaru určitě navštivte město Hvar, populární u mladší populace kvůli bouřlivému nočnímu životu, a u starších pro svou bohaté kulturní a historické dědictví.
Grad Hvar Dom u Hvaru panorama Hvar lodí a Hvar
výlety na ostrov Brač, ostrov Korčulu, Dubrovnik a Međugorje
Návštěvníci Sućuraje, kteří milují výlety a cestování, mají příležitost využít zeměpisnou polohu Sućuraje, který se nachází mezi 4 velmi atraktivními chorvatskými turistickými místy.
To jsou: město Hvar, Bol (ostrov Brač), Korčula (ostrov Korčula) a Dubrovnik (mapa střední a jižní Dalmácie). Do Bolu je možné se dostat jízdou ze Sućuraje do Jelsy (45 min), a potom výletní lodí do Bolu (45 min). Do Dubrovníku se putuje nejdříve trajektem Sućuraj - Drvenik (30 min), a potom 2 hodiny automobilem. Do města Korčula je přímý spoj trajektem z Drveniku (2 hodiny jízdy). Pokud byste chtěli navštívit Medjugorje, budete k tomu potřebovat hodinu jízdy z Drveniku.
Na všechna místa je možné dojet a vrátit se tentýž den, pro více informací nás kontaktujte.
Brac Plaza Zlatni rat
Zlatni rat Bol Brac samostan Bol Brac
Bol
Dubrovnik
Stradun Dubrovnik zidine Dubrovnik
Dubrovnik

 

© Hvar - Mladen